Altijd al oog in oog willen staan met Nederlands grootste roofdier? Bij A Seal Stellendam komt dat wel héél dichtbij. In dit bijzondere zeehondencentrum worden zieke, verzwakte en verweesde zeehonden uit Zeeland en Zuid-Holland met veel liefde en toewijding opgevangen en verzorgd.
In het bezoekerscentrum kijk je van dichtbij mee hoe het team zeehonden verzorgt, voedt en begeleidt op weg naar herstel. Een unieke ervaring voor jong en oud, waarbij je ziet hoe deze prachtige dieren stap voor stap weer sterk genoeg worden om terug te keren naar zee.
A Seal ligt op een schitterende plek aan het Haringvliet, pal naast de imposante Haringvlietsluizen. Tijdens je bezoek leer je alles over zeehonden en hun leefgebied, maar ook over natuur, milieu en ecologie. In het bezoekerscentrum zijn regelmatig wisselende exposities die deze thema’s op een toegankelijke manier belichten.
Na afloop van je bezoek is het heerlijk nagenieten bij de buren van Zoet of Zout, waar je terechtkunt voor een drankje of een lekkere hap met uitzicht op het water.
A Seal wordt mogelijk gemaakt door een enthousiast team van vrijwilligers en een kleine groep vaste medewerkers. Het centrum bestaat dankzij entreegelden, donaties en giften. Wil je helpen? Dat kan op verschillende manieren.
Adopteer bijvoorbeeld een zeehond: geef hem of haar een naam én draag bij aan de verzorging tot het moment van vrijlating. Of trakteer een zeehond op een emmertje verse vis. A Seal is een ANBI-stichting, waardoor donaties voor bedrijven fiscaal aantrekkelijk zijn.
Een bezoek aan A Seal is niet alleen leerzaam en indrukwekkend, maar ook een mooie manier om bij te dragen aan de bescherming van onze natuur. Een écht bijzonder dagje uit in eigen land.
| Haringvlietplein 3 |
| 3251 LD Stellendam |
| Telefoon: 088-2747780 |









